אביגדור גל

אודות
ביוגרפיה
   

פרופ' אביגדור גל הוא חבר סגל בטכניון, מתמחה בניהול מידע בסביבות מורכבות ואחראי אקדמי על תוכנית לימודים חדשה בהנדסת נתונים ומידע המכשירה את מהנדסי העתיד בתפקידים עתירי נתונים.

קרא עוד
אביגדור גל

BIG DATA –  מה זה עושה לנו? מה זה עושה בשבילנו?

"ווטסון, מחשב העל של IBM שזכה לתהילת עולם כשגבר על שני מתמודדים אנושיים במשחק הטריוויה ג'פורדי, יתחיל לסייע לבית חולים בטיפול בחולי סרטן הריאות - כך נמסר מענקית המחשוב בהודעה לעיתונות". הטכנולוגיה של ווטסון (קרא עוד)

"ווטסון, מחשב העל של IBM שזכה לתהילת עולם כשגבר על שני מתמודדים אנושיים במשחק הטריוויה ג'פורדי, יתחיל לסייע לבית חולים בטיפול בחולי סרטן הריאות – כך נמסר מענקית המחשוב בהודעה לעיתונות". הטכנולוגיה של ווטסון מבוססת על ביג דאטא.

למה מתכוונים כשאומרים ביג דאטא?
כל החברות בעולם אוספות מידע, אבל כמה? מה נעשה איתו ?
מה הקשר לאינטליגנציה מלאכותית ומה יש בתחום הביג דאטה, שמכונה המהפכה התעשייתית הרביעית, אשר הפך אותו לדבר הכי חם בהייטק מאז האינטרנט .
כיצד מכונות יכולות ללמוד וכמה רחוק יכולה בינה מלאכותית
להביא את המחשב ובעיקר את האדם ?

אביגדור גל הוא חבר סגל בטכניון, מתמחה בניהול מידע בסביבות מורכבות ואחראי אקדמי על תוכנית לימודים חדשה בהנדסת נתונים ומידע  (data science)

גל שופך אור על מונחים עכשויים כמו ביג דאטא, למידת מכונה ולמידה עמוקה. תוך שימוש במושגים המוכרים לנו מחיי היומיום ודוגמאות מתחומים כמו תחבורה ובריאות יסביר גל את ההשפעות של המהפיכה הטכנולוגית הרביעית על חיינו עכשיו ובעתיד.

אביגדור גל

טרור במאה ה-21

מהו הטרור של 5 השנים האחרונות? כיצד צמחו אנשי אל קאעידה והקימו ארגונים חדשים ומקומיים הרחק מן המקור באפגניסטן כמו דעאש? כיצד תרמו לכך המאבק האלים בין השיעים לסונים במזהת מאידך, והתקוממות (קרא עוד)

מהו הטרור של 5 השנים האחרונות?

כיצד צמחו אנשי אל קאעידה והקימו ארגונים חדשים ומקומיים הרחק מן המקור באפגניסטן כמו דעאש? כיצד תרמו לכך המאבק האלים בין השיעים לסונים במזהת מאידך, והתקוממות העמים במה שמכונה האביב הערבי מחד? האם האביב הזה אכן הפך לחורף