אבי עמית

אודות
ביוגרפיה

כתב בכיר בחדשות 10  מגיש  את ותכנית התחקירים האקטיביסטית "המפצח" המשודרת "במגזין עם אושרת קוטלר",  בעל תואר ראשון בלימודי תקשורת ומנהל במסלול האקדמי של המכללה למנהל. התחיל את דרכו בתוכנית "בולדוזר". בהמשך ערך סדרות דוקומנטריות בערוץ 10 ובערוץ 2 (בהן "תעשיית היופי" ו"אובדן הפרטיות" עם דנה וייס, "לנצח את הסרטן" עם אורלי וילנאי וגיא מרוז). פרסם כתבות תחקיר על תעשיית התרופות הישראלית ב"אולפן שישי" של חדשות ערוץ 2 ובמוסף "סופשבוע" של "מעריב". משם המשיך לשלוש שנים כבמאי הכתבות הראשי של "שומר מסך" עם אמנון לוי, ולאחר מכן כבמאי כתבות תחקיר ומגזין, ל"המקור" ובהמשך למהדורה המרכזית.

 

קרא עוד
אבי עמית

לאן כולם רצים

המרוץ הבלתי פוסק אחר היעד הבא- מאפיין את אורח החיים של רובנו. אולם יש כאלה שבחרו לעצור - ולחיות אחרת. לחיות אחרת בתוך המטריקס, ולחיות אחרת מחוצה לו. כיצד עושים את הצעד (קרא עוד)

המרוץ הבלתי פוסק אחר היעד הבא- מאפיין את אורח החיים של רובנו. אולם יש כאלה שבחרו לעצור – ולחיות אחרת. לחיות אחרת בתוך המטריקס, ולחיות אחרת מחוצה לו. כיצד עושים את הצעד ומה המחיר שמשלמים? אבי עמית בהרצאה שנותנת אוויר לנשימה- וחומרים למחשבה.

משך ההרצאה: כשעה וחצי (משולב קטעי וידאו, מצגת, זמן לשאלות ודיון)

אבי עמית

אפס בתכנון

ישראל בונה עצמה לדעת  בשנים האחרונות. מגדלים בכל מקום, מחלפי ענק, שכונות צפופות. האם הניסיון להוריד את מחירי הנדל"ן יצליח- ומה המחיר שנשלם על הבניה המואצת? בהרצאה מביא אבי עמית דוגמאות מאלפות (קרא עוד)

ישראל בונה עצמה לדעת  בשנים האחרונות. מגדלים בכל מקום, מחלפי ענק, שכונות צפופות. האם הניסיון להוריד את מחירי הנדל"ן יצליח- ומה המחיר שנשלם על הבניה המואצת? בהרצאה מביא אבי עמית דוגמאות מאלפות למחיר האישי, החברתי והסביבתי – של הבניה חסרת התכנון, ומדגים כיצד יהפכו מגדלי היוקרה של היום- לשיכוני הרכבת של המחר.

משך ההרצאה: כשעה וחצי (משולב קטעי וידאו, מצגת, זמן לשאלות ודיון)

אבי עמית

לא שווים

ישראל הפכה תוך 50 שנה ממדינת רווחה למדינה עם הפערים הסוציואקונומיים הגדולים ביותר בעולם המערבי. לצד התעשרות מהירה של מעטים- העוני בישראל נרחב והמוביליות החברתית נמוכה. אלא שעתידה של בועה זו להתפוצץ, (קרא עוד)

ישראל הפכה תוך 50 שנה ממדינת רווחה למדינה עם הפערים הסוציואקונומיים הגדולים ביותר בעולם המערבי. לצד התעשרות מהירה של מעטים- העוני בישראל נרחב והמוביליות החברתית נמוכה. אלא שעתידה של בועה זו להתפוצץ, ואת ראשיתה ראינו במחאה החברתית בקיץ 2011. ההרצאה תעסוק בהשלכות של הפערים ובסיבות להיווצרותם. הרצאת חובה לכל מי שעיניו בראשו

משך ההרצאה: כשעה וחצי (משולב קטעי וידאו, מצגת, זמן לשאלות ודיון)

אבי עמית

אובדן הפרטיות

עידן המידע הביא לחיינו שפע של הזדמנויות לצד איומים קשים על אחת מזכויות הפרט הבסיסיות ביותר: הזכות לפרטיות. האם בעידן הביג דאטה והאקסהיביציוניזם – כדאי או ניתן בכלל לשמור על פרטיות? בסדרה (קרא עוד)

עידן המידע הביא לחיינו שפע של הזדמנויות לצד איומים קשים על אחת מזכויות הפרט הבסיסיות ביותר: הזכות לפרטיות. האם בעידן הביג דאטה והאקסהיביציוניזם – כדאי או ניתן בכלל לשמור על פרטיות? בסדרה דוקומנטרית שעסקה בנושא- אבי עמית מביא דוגמאות מאלפות ומעוררות לאופן שבו אנו מוותרים מרצוננו על כל שריד לפרטיות

משך ההרצאה: כשעה וחצי  (משולב קטעי וידאו, מצגת, זמן לשאלות ודיון)

אבי עמית

מות העיתונות החוקרת

מעמדו של "כלב השמירה של הדמוקרטיה" הולך ונחלש בעשור האחרון, וזאת במקביל להתחזקות כוחו של העיתונאי העצמאי. האם הרשתות החברתיות יחסלו את העיתונאי החוקר המקצועי? ומי הם בעלי האינטרסים שמאיימים על יכולתו (קרא עוד)

מעמדו של "כלב השמירה של הדמוקרטיה" הולך ונחלש בעשור האחרון, וזאת במקביל להתחזקות כוחו של העיתונאי העצמאי. האם הרשתות החברתיות יחסלו את העיתונאי החוקר המקצועי? ומי הם בעלי האינטרסים שמאיימים על יכולתו של העיתונאי החוקר לפעול למען הציבור הרחב? הרצאה שמספקת הצצה נדירה על העולם של הכתבים החוקרים

משך ההרצאה: כשעתיים (משולב קטעי וידאו, מצגת, זמן לשאלות ודיון)

אבי עמית

המושכים בחוטים

מאחורי הקלעים של התקשורת הממסדית בישראל. מי קובע את סדר היום? איך משפיעים האינטרסים של בעלי ההון על התוכן? מהו תפקידם של הלוביסטים והיחצ"נים בקביעת סדר היום הציבורי? הרצאה שמביאה אל הפרונט- (קרא עוד)

מאחורי הקלעים של התקשורת הממסדית בישראל. מי קובע את סדר היום?
איך משפיעים האינטרסים של בעלי ההון על התוכן?
מהו תפקידם של הלוביסטים והיחצ"נים בקביעת סדר היום הציבורי?
הרצאה שמביאה אל הפרונט- את מה שמתרחש בחדרי החדרים של העיתונות החוקרת בישראל.

משך ההרצאה: כשעה וחצי (משולב קטעי וידאו, מצגת, זמן לשאלות ודיון)