ד"ר גבי סיבוני

אודות
ביוגרפיה
מומחה לביטחון סייבר וניהול סיכונים למערכות מידע, מחשוב ותקשורת. מנהל תכנית צבא ואסטרטגיה ובטחון סייבר במכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS), אוניברסיטת תל אביב. הוא עורך את כתב העת 'צבא ואסטרטגיה' היוצא לאור שלוש פעמים בשנה בעברית ובאנגלית. במסגרת פעילותו האקדמית הוא פרסם למעלה מ 50 מאמרים אקדמיים בארץ ובעולם ועוד.

מומחה לבטחון סייבר וניהול סיכונים למערכות מידע, מחשוב ותקשורת. מנהל תכנית צבא ואסטרטגיה ובטחון סייבר במכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS), אוניברסיטת תל אביב. הוא עורך את כתב העת 'צבא ואסטרטגיה' היוצא לאור שלוש פעמים בשנה בעברית ובאנגלית. במסגרת פעילותו האקדמית הוא פרסם למעלה מ 50 מאמרים אקדמיים בארץ ובעולם ועוד עשרות מאמרים בעיתונות. סיבוני הוא היוזם מהמוביל של כנס הסייבר DCOI המתקיים מדי שנה בארצות הברית ואשר מטרתו לחשוף את התעשייה הישראלית בארצות הברית ולהעצים את מיצובה של מדינה ישראל כמעצמה טכנולוגית ומעצמת סייבר.
במהלך שירותו הצבאי שירת כלוחם וכמפקד בחטיבת גולני. במסגרת תפקידיו במילואים שירת כראש מטה חטיבת גולני, סגן מפקד של אגד לוגיסטי וראש מטה של אוגדה. כיום הוא משמש בצה"ל כסגן ראש 'המרכז להכוונת בניין הכוח' והמתודולוג הראשי של המרכז.
סיבוני הנו בעל תוארי B.Sc. ו- M.Sc. בהנדסה מכאנית מאוניברסיטת תל אביב ותואר דוקטור במערכות מידע גיאוגרפיות (GIS) מאוניברסיטת בן גוריון. הוא מנהלה של חברת ג. בינה שהינה חברת יעוץ המתמחה בתחום בטחון הסייבר, אבטחת מידע, ניהול פרויקטים למערכות מידע ופרויקטים עתירי תשתיות ופיתוח עסקי. החברה פועלת משנת 2006 ומספקת שירותי יעוץ רחבים המבוססים על ניסיון רב ביעוץ לארגוני הביטחון במדינת ישראל ולארגונים ובנ"ל במגזר הפרטי.

קרא עוד
ד"ר גבי סיבוני

עולם הרשת האפלה והשימוש במטבעות וירטואליים

הרשת האפלה (דארק-נט) הינה רשת אינטרנט המאפשרת גלישה אנונימית לאתרים שאינם ניתנים לאיתור באמצעות מנועי החיפוש הרגילים דוגמת גוגל.  רבים ממשתמשי הרשת האפלה, עושים זאת כדי לבצע פשעים, כמו סחר בסמים, נשק (קרא עוד)

הרשת האפלה (דארק-נט) הינה רשת אינטרנט המאפשרת גלישה אנונימית לאתרים שאינם ניתנים לאיתור באמצעות מנועי החיפוש הרגילים דוגמת גוגל.  רבים ממשתמשי הרשת האפלה, עושים זאת כדי לבצע פשעים, כמו סחר בסמים, נשק פדופיליה וטרור. רשת זו הינה חממה להחלפת מידע, סחר בלתי חוקי והעברת כספים באמצעות מטבעות וירטואליים.

הרצאה זו תסקור את התפתחותה של הרשת האפלה, מרחב השירותים והסחורות המצויים בה ואת האתגר של רשויות החוק להתמודד עם תופעת הפשיעה ברשת זו. במסגרת ההרצאה יודגמו אתרים ומנועי חיפוש ברשת זו, היקף הפשיעה וההיבטים הכלכליים והביטחוניים שלה.

ד"ר גבי סיבוני

טרור הסייבר  – שדה הקרב המודרני

  אחד מן האיומים המהותיים ביותר במאה העשרים ואחת הניצבים מול החברה המודרנית הוא איום הסייבר-טרור, קרי ביצוע של פעולות טרור באמצעות מערכות מחשב ותקשורת. הטרור קיים מאז שחר האנושות, אולם סביבת (קרא עוד)

 

אחד מן האיומים המהותיים ביותר במאה העשרים ואחת הניצבים מול החברה המודרנית הוא איום הסייבר-טרור, קרי ביצוע של פעולות טרור באמצעות מערכות מחשב ותקשורת. הטרור קיים מאז שחר האנושות, אולם סביבת הטרור משתנה כל העת, ובעוד מטרות הטרור נשארות זהות, הרי האמצעים להפעלתו משתכללים עם הזמן – הפיגועים נעשים מתוחכמים יותר ומתבצעים על ידי טרוריסטים בעלי גישה לאמצעים טכנולוגיים מקצועיים. ככל שמדינה מפותח יותר ומבססת את התשתיות שלה על מערכות מידע ותקשורת , כך היא חשופה יותר לסכנה מפני טרור שמקורו במתקפה על התשתיות הקריטיות שלה באופן שישבש ואף ישתק את חיי היום יום והשגרה.

הרצאה זו תסקור את מרחב איומי הטרור ברשת האינטרנט, כיצד מידת הבטחון הלאומי מושפעת ממרחב הסייבר, יכולות הסייבר המדינתיות של המדינות השכנות ושל האויבים המקיפים אותנו וכיצד מדינת ישראל נערכת כדי להתמודד עם איומים אלו.

ד"ר גבי סיבוני

מרחב איומי הסייבר

בין האיומים שממתינים לנו בעולם הווירטואלי יש לא מעט דברים שיכולים לפגוע ולגרום לנזק גם לאנשים פרטיים. בעתיד יהיו יותר ויותר ניסיונות לפגוע ולבצע פשעים כגון גניבת זהות , גניבת כספים, חשיפת (קרא עוד)

בין האיומים שממתינים לנו בעולם הווירטואלי יש לא מעט דברים שיכולים לפגוע ולגרום לנזק גם לאנשים פרטיים. בעתיד יהיו יותר ויותר ניסיונות לפגוע ולבצע פשעים כגון גניבת זהות , גניבת כספים, חשיפת מידע, סחטנות וכופר, ריגול עסקי ועוד.

הרצאה זו תסקור את מרחב איומי הסייבר, השחקנים המובילים, הפשע המאורגן בזירה התוקפים הפועלים בחסות מדינות ועוד. נלמד על סוגי איומים המותאמים לאוכלוסיות שונות כגון האקטיביזם, כופרות, התקפות פדופילים, סחר בכרטיסי אשראי והשימוש באינטרנט לקידום פעילות טרור. לסיום יינתנו טיפים פשוטים ומעשיים להפחתת הסיכון למשתמשים ביתיים וכן לארגונים.

ד"ר גבי סיבוני

מתקפת סייבר – מהי?

תופעת הסייבר - עבר, הווה ועתיד; איומי סייבר - עד כמה מסוכן מרחב הסייבר, כיצד מגינים בפני התקפת סייבר - עקרונות ההגנה הצלחות וכשלונות, ותקיפות סייבר מפורסמות

תופעת הסייבר – עבר, הווה ועתיד; איומי סייבר – עד כמה מסוכן מרחב הסייבר, כיצד מגינים בפני התקפת סייבר – עקרונות ההגנה הצלחות וכשלונות, ותקיפות סייבר מפורסמות