ד״ר יעל דורון

אודות
ביוגרפיה
ד"ר יעל דורון, היא פסיכולוגית שיקומית מומחית, אנליטיקאית קבוצתית, מטפלת אישית וזוגית, חוקרת ומרצה בנושאי זוגיות, יחסים וטיפול אישי וקבוצתי. ד”ר יעל דורון מקיימת הרצאות, הדרכות וסדנאות רבות באופן פרטי ובארגונים ומוסדות בישראל ומחוצה לה; החל מהאקדמיה ועד להרצאות אורח בכנסים ארגוניים רבי משתתפים, דרך סדנאות עומק ותהליכים מורכבים בחברות עסקיות. מזה שלוש עונות, ד״ר יעל דורון מהווה חלק מרכזי מצוות המומחים של התכנית ״חתונה ממבט ראשון״, קשת 12.  

ד"ר יעל דורון משמשת כחברת סגל ההוראה ומרצה במכון הישראלי לאנליזה קבוצתית (IIGA),
מרצה וחברת סגל בחוג לייעוץ והתפתחות האדם בפקולטה לחינוך של אוניברסיטת חיפה.
כמו כן, ד״ר דורון מרצה ומדריכה בתוכנית להכשרת מנחי קבוצות בבית הספר המרכזי לעובדים הסוציאליים של משרד הרווחה, וכן מדריכה צוותים מקצועיים בארגונים שונים בשירות הציבורי.

ד"ר יעל דורון היא בוגרת תואר ראשון בהצטיינות בקרימינולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בר-אילן, תואר שני בהצטיינות יתרה במגמה לפסיכולוגיה ייעוצית, באוניברסיטת תל אביב, ודוקטורט מהחוג לייעוץ והתפתחות האדם בפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה.
בנוסף, היא בוגרת לימודי תעודה בפסיכולוגיה רפואית מאוניברסיטת תל אביב, וכן בוגרת התוכנית הארבע שנתית של מכון ישראלי לאנליזה קבוצתית.

ד"ר דורון פרסמה מאמרים רבים בכתבי עת מקצועיים בנושאי טיפול נפשי, זוגיות ויחסים.

קרדיט תמונה: אוהד קב

קרא עוד
ד״ר יעל דורון

זוגיות בעידן המודרני

העולם המודרני פתח בפני האנושות גישה למגוון אפשרויות ובחירות בלתי נדלות בשלל תחומים; מצב זה הוביל לשינוי משמעותי באורח החיים, בדגש על ההתנהלות בעולם הזוגי. העולם המודרני יצר מושג חדש, "עידן האינדיבידואל", (קרא עוד)

העולם המודרני פתח בפני האנושות גישה למגוון אפשרויות ובחירות בלתי נדלות בשלל תחומים; מצב זה הוביל לשינוי משמעותי באורח החיים, בדגש על ההתנהלות בעולם הזוגי.
העולם המודרני יצר מושג חדש, "עידן האינדיבידואל", אשר מתאפיין בחיפוש האושר האישי, ורדיפה אחר מודל האהבה הרומנטית, הטומן בחובו אתגרים בבניית זוגיות.

בהרצאה ד״ר יעל דורון תתאר כיצד אנחנו נכנסים לסחרור ה-Fear Of Better Options) FOBO) ביחסים, מדוע כל-כך קשה למצוא זוגיות בעידן המודרני, ומה יש לפסיכולוגיה להציע על מנת להתקדם בדרך ל"אהבה שפויה"?

ד״ר יעל דורון

תקשורת בין עובדים ומנהלים במאה ה-21

המונחים "רשת" ו"תקשורת" נולדו עשורים רבים לפני ימי המחשבים ועידן האנטרנט, ומשמשים כמושגים מרכזיים בהם הפסיכולוגיה מתארת את הקשר בין בני אדם בחברה ארגונית, ובין עובדים למנהלים בפרט. המאה ה-21 מזמינה אותנו (קרא עוד)
המונחים "רשת" ו"תקשורת" נולדו עשורים רבים לפני ימי המחשבים ועידן האנטרנט, ומשמשים כמושגים מרכזיים בהם הפסיכולוגיה מתארת את הקשר בין בני אדם בחברה ארגונית, ובין עובדים למנהלים בפרט.
המאה ה-21 מזמינה אותנו לחשיבה חדשה אודות הדרכים השונות בהם אנשים מחוברים, משפיעים ומקדמים אלה את אלה.
בהרצאה ד״ר יעל דורון תתאר איך בונים מערכת יחסים כמנהלים מול עובדים בארגון בעידן המודרני.
היא תדון בשאלה האם חוקי ההיררכיה המסורתית עדיין נשמרים במקומות עבודה? ואיך מנהלים משפיעים על העובדים בלי להפעיל סמכותנות?
ד״ר יעל דורון

יחסים בימי קורונה

תקופת הקורונה משפיעה בצורה עמוקה על הדרך בה אנו חווים ומתנהלים בתוך יחסים - בזוגיות, משפחה ובעולם העבודה. מה הקורונה עושה לנו? כיצד אנחנו מרגישים ופועלים על הספקטרום בין בדידות לחופש? בהרצאה (קרא עוד)

תקופת הקורונה משפיעה בצורה עמוקה על הדרך בה אנו חווים ומתנהלים בתוך יחסים – בזוגיות, משפחה ובעולם העבודה. מה הקורונה עושה לנו? כיצד אנחנו מרגישים ופועלים על הספקטרום בין בדידות לחופש?

בהרצאה ד״ר יעל דורון תספר מה הפסיכולוגיה מלמדת אותנו על התנהגות בתקופות משבר, וכיצד אנחנו עשויים להמציא את עצמנו מחדש ולהתפתח אפילו בתקופה מורכבת זו.