נטע אחיטוב

אודות
ביוגרפיה
נטע אחיטוב היא כתבת בכירה במוסף הארץ, עורכת מוספים מיוחדים בקבוצת הארץ, שדרנית בגל"צ, מגישה פינת הסביבה של התכניתMorning Edition בערוץ דובר האנגלית i24news ומנחה כנסים ופאנלים. בין כתבותיה הרבות במוסף אפשר למצוא תחקירים, כתבות מגזין, ראיונות (כתובים ומצולמים) וידיעות חדשותיות שוטפות. תכניתה השבועית בגל"צ עוסקת בעירוניות בהיבטים תרבותיים, כלכליים, חברתיים וסביבתיים ופינות הסביבה שלה ב-i24news סוקרות את המתרחש בתחום ברחבי העולם.  

נטע אחיטוב היא כתבת בכירה במוסף הארץ,
עורכת מוספים מיוחדים בקבוצת הארץ, שדרנית בגל"צ,
מגישה פינת הסביבה של התכנית Morning Edition
בערוץ דובר האנגלית i24news ומנחה כנסים ופאנלים.
בין כתבותיה הרבות במוסף אפשר למצוא תחקירים, כתבות מגזין,
ראיונות (כתובים ומצולמים) וידיעות חדשותיות שוטפות.
תכניתה השבועית בגל"צ עוסקת בעירוניות בהיבטים תרבותיים,
כלכליים, חברתיים וסביבתיים ופינות הסביבה שלה ב-i24news
סוקרות את המתרחש בתחום ברחבי העולם.

אחיטוב היא זוכת פרס פראט לעיתונות סביבתית בקטגוריה המרכזית עבור עבודה רבת היקף.
היא מרבה להופיע בתוכניות אקטואליה, שם היא מתראיינת
בעקבות כתבות שפרסמה או כפרשנית בתחומי המומחיות שלה –
מדע, סביבה ותרבות. שימשה ככתבת השטח בתוכנית "בסביבה טובה"
בערוץ 1 עד שהתוכנית ירדה מהאוויר, כמגישת פינת החוץ מאירופה
(במהלך מגוריה שם) בתוכנית "יום חדש" בערוץ 2.
היתה כתבת בכירה בעיתון העיר, שם גם כתבה טור שבועי תחת הכותרת
"העיר בירוק", וכתבת מגזין בנשיונל ג'יאוגרפיק ישראל.

אחיטוב היא בעלת תואר שני בפילוסופיה סביבתית
ותואר ראשון בביולוגיה ומדעי הרוח מאוניברסיטת תל אביב.
בוגרת תכנית למנהיגות בינלאומית של הארגון
Observer Research Foundation
ובוגרת סדנה של האיחוד האירופי לעיתונות מבוססת מדע.
היא גם הקימה ומנהלת קבוצת כדורגל נשים,
שמאפשרת לשחקניות רבות לממש את התשוקה שלהן למשחק.

כתבות והופעות בולטות:

תחקיר על תעשיית הבשר: כל הרעל שמסתתר בבשר שאנחנו אוכלים, הארץ

ראיון בתכנית הבוקר של רשת בעקבות התחקיר: מה שמים לנו בבשר, רשת

ראיון אצל לונדון וקירשנבאום על תעשיית הבשר העולמית: צריכת הבשר בעולם עולה, ערוץ 10

כתבת מגזין על תופעת אי-המילה ההולכת וגוברת: ברית דמים, הארץ

למה הכתבה על ברית המילה הרגיזה את נפתלי בנט: נפתלי בנט ואני, הארץ.

 

 

קרא עוד
נטע אחיטוב

מבוא למשבר האקלים

נטע אחיטוב היא עיתונאית בכירה ועורכת בעיתון "הארץ", שמסקרת את התחום הסביבתי זה 15 שנה. במרוצת השנים פרסמה כתבות נרחבות ותחקירים פורצי דרך, שחוללו שינוי והעלו את המודעות לנושא הקריטי של שינוי (קרא עוד)

נטע אחיטוב היא עיתונאית בכירה ועורכת בעיתון "הארץ", שמסקרת את התחום הסביבתי זה 15 שנה. במרוצת השנים פרסמה כתבות נרחבות ותחקירים פורצי דרך, שחוללו שינוי והעלו את המודעות לנושא הקריטי של שינוי האקלים ושמירה על הסביבה. ההרצאה נעשית מתוך ידע עמוק ויסודי, מלווה בנתונים ועובדות, תוך כדי פירוש של מושגי יסוד בתחום. ההרצאה מועברת ברהיטות ובנועם ומהווה הזמנה לדיון קבוצתי וחשיבה משותפת.

בהרצאה אחיטוב מרחיבה על הסוגיות הבאות:

  • על מה אנחנו מדברים כשאנחנו מדברים על משבר האקלים? מה זה אומר בעצם מבחינה אקלימית, מה צופן העתיד הקרוב, איך נראה המשבר מנקודת מבט אנושית ואיך מנקודת מבט מדעית.
  • מי חולל את משבר האקלים? כולנו אשמים בו, אבל יש מי שאשמים קצת יותר. תאגידי האנרגיה יותר מאנשים פרטיים, ממשלות יותר מאשר קהילות, גברים יותר מנשים, אוכלי בשר יותר מצמחונים.
  • מה אפשר לעשות כדי להאט את ההתחממות הגלובלית? שלוש הפעולות הבסיסיות שכל אחד מאיתנו צריך לנקוט כדי להאט את ההתחממות. שינוי המבנה החברתי והכלכלי.

למי מתאימה ההרצאה?
לכל מי שמעוניין להעמיק את ידיעותיו בנושא ולפתח דיון מרתק ומשמעותי. ארגונים שמבקשים לעבור הליך יירוק, בתי ספר שמבקשים לחנך את דור העתיד, קהילה שרוצה לדעת על הנעשה סביבה, וכל אדם סקרן באשר הוא.

נטע אחיטוב

איך דור המילניום מציל את כדור הארץ

דור ה-Y חי בדירות קטנות, מעדיף ערים על פני פרברים, קונה מעט ומוותר על רכוש לטובת נוחות. יחד עם הכלכלה השיתופית העולה ופורחת, כדור הארץ עשוי להינצל. עכשיו רק צריך לרתום למהפכה את (קרא עוד)

דור ה-Y חי בדירות קטנות, מעדיף ערים על פני פרברים, קונה מעט ומוותר על רכוש לטובת נוחות. יחד עם הכלכלה השיתופית העולה ופורחת, כדור הארץ עשוי להינצל. עכשיו רק צריך לרתום למהפכה את הממשלות והתאגידים

נטע אחיטוב

כל מה שרציתם לדעת על ערים ישראליות והתביישתם לשאול

למה ערים מעוררות רגשות כל כך מנוגדים בקיצוניותם? איזו עיר ישראלית נכנסה לרשימת 140 הערים הטובות למגורים בעולם? למה כל השכונות בישראל נראות אותו הדבר? מי אשם בכך שמצב הפקקים בישראל רק (קרא עוד)

למה ערים מעוררות רגשות כל כך מנוגדים בקיצוניותם? איזו עיר ישראלית נכנסה לרשימת 140 הערים הטובות למגורים בעולם? למה כל השכונות בישראל נראות אותו הדבר? מי אשם בכך שמצב הפקקים בישראל רק הולך ומחריף? אלו ערים עברו את המהפך הגדול ביותר בעשור האחרון? מה הקשר בין זיהום אוויר למחירי נדל"ן? כיצד מוצגות הערים הישראליות בספרות הישראלית ואיך בלש ישראלי אחד הצליח לשתול את ראשון לציון בתוך תסריט הוליוודי?

נטע אחיטוב

כל הרעל שמסתתר בבשר שאנחנו אוכלים

בכל פעם שאתם נוגסים בסטייק, אתם מכניסים לגוף אנטיביוטיקה, כימיקלים מסרטנים וחיידקים. ממה באמת מורכב הבשר בישראל ומה הוא עובר עד שהוא מגיע לצלחת? הרצאה שחושפת את כל העובדות שתעשיית המזון לא (קרא עוד)

בכל פעם שאתם נוגסים בסטייק, אתם מכניסים לגוף אנטיביוטיקה, כימיקלים מסרטנים וחיידקים. ממה באמת מורכב הבשר בישראל ומה הוא עובר עד שהוא מגיע לצלחת? הרצאה שחושפת את כל העובדות שתעשיית המזון לא רוצה שתגלו