שאנן סטריט

אודות
ביוגרפיה
מוסיקאי, תסריטאי, איש עסקים ופעיל חברתי. ממקימי וסולן להקת "הדג נחש", הפעילה בהצלחה כבר 20 שנים והוציאה 7 אלבומים. בד בבד, הוציא 2 אלבומי סולו, שיתף פעולה עם אמנים שונים כגון אהובה עוזרי, חוה אלברשטיין ודנה עדיני; בשנת 2013 כתב יחד עם אבי נשר את התסריט לסרט "פלאות" בו גם שיחק; כותב טורי דיעה במקומונים שונים, בעלים של בר ירושלמי; מעביר מפגשים והרצאות בנושאי תהליך כתיבה ויצירה ומעורבות חברתית.
שאנן סטריט הוא יוצר מקומי מקורי. כמוזיקאי, תסריטאי ופעיל חברתי הוא מתעסק עם מילים כבר יותר משלושה עשורים, ומשתמש בהן כדי להפוך את העולם סביבו למקום קצת יותר טוב.
הוא אחד חלקי שש חברי להקת ״הדג נחש״, מלהקות ההיפ–הופ והפ׳אנק המשפיעות והמצליחות בארץ, ומשמש כסולן הלהקה וככותב השירים העיקרי שלה.
בנוסף הוציא שלושה אלבומי סולו – ״הבזק אור חולף״ מ2007, ״הכל לטובה״ (עליו זכה בפרס אקו״ם לאלבום השנה) מ2104 ו״אידיאלים״ מ2021. בין לבין שאנן הגיש והנחה תכניות תרבות וסרטי דוקו, וכתב יחד עם אבי נשר את התסריט לסרט הקולנוע ״פלאות״.
לצד כל אלה הוא לא מוותר על פעילות חברתית. בשנת 2001 ייסד את עמותת ״פסטיבל בשקל״. העמותה פועלת מאז ועד היום להנגשת התרבות בפריפריה וחיזוקה, באמצעות יצירת פעילויות תרבות, הופעות ופסטיבלים בעלות כניסה סמלית של שקל אחד. ״שירת הסטיקר 2019״ שאיחדה אמנים משלל קצוות החברה בישראל, היתה עוד דוגמה לפעילות החברתית המתמשכת הזאת.
שאנן נולד, גדל וחי בעיר שהוא הכי אוהב בעולם – ירושלים. במהלך השנים היה שותף בחיי הלילה בעיר עם מספר פאבים, בהם ״קזינו דה פריז״ בשוק מחנה יהודה שנסגר בתקופת הקורונה.
גם היום, הוא ממשיך לייצג בגאווה את המגוון התרבותי והצבעוני של העיר, ושואף לחבר יחד את חלקיה השונים לכדי הרמוניה חברתית.
קרא עוד
שאנן סטריט

בגובה העיניים

מפגש אינטימי עם המוסיקאי, היוצר, והפעיל החברתי שאנן סטריט, סולן הדג נחש. שאנן משתף בחוויותיו, ניסיונו, ומחשבותיו על עולם המוזיקה ותהליכי היצירה והכתיבה שלו לצד אקטיביזם חברתי אותו משלב ביצירתו. כמו כן (קרא עוד)

מפגש אינטימי עם המוסיקאי, היוצר, והפעיל החברתי שאנן סטריט, סולן הדג נחש.
שאנן משתף בחוויותיו, ניסיונו, ומחשבותיו על עולם המוזיקה ותהליכי היצירה והכתיבה שלו לצד אקטיביזם חברתי אותו משלב ביצירתו.
כמו כן ישוחח על הסיפורים שמאחורי השירים, על החיים והתחנות שבדרך, בין "הדג נחש" לקריירת הסולו, בין המוסיקה לטלוויזיה, מ"המכונה של הגרוב" ועד "הכל לטובה" מ"לא מוותר" דרך "החליפות" ו"תני לו ללכת" ועד "נפשי", מ"גבי ודבי" ועד "שיר נחמה".

המפגש שזור בשירים בליווי אלרן דקל ("פאנקנשטיין")

 

שאנן סטריט

מעורבות בארגון

האם יתכן מצב שבו כולנו נרגיש שייכים? האם אפשרי להגיע לנקודה שבה כולם מרגישים חלק מהשלם ומנסים, בכוחות משותפים, למשוך את הארגון אל עבר יעדיו? ומה חשיבותה של ההנאה בתהליך העבודה? שאנן סטריט, (קרא עוד)
האם יתכן מצב שבו כולנו נרגיש שייכים? האם אפשרי להגיע לנקודה שבה כולם מרגישים חלק מהשלם ומנסים, בכוחות משותפים, למשוך את הארגון אל עבר יעדיו? ומה חשיבותה של ההנאה בתהליך העבודה?
שאנן סטריט, סולן הדג נחש מזה כשני עשורים וחצי והוגה ״פסטיבל בשקל״ ידבר על הקשרים האמיצים והבלתי ניתנים לערעור שבין אמנות, מעורבות חברתית וגוד טיים ויתבל בדוגמאות.
שאנן יספר על דרכו עד עתה כחלק מלהקה מרובת חברים ועל יצירתו ופעילותו החברתית.
יחד ננסה לברר אם היא רלבנטית גם עבורכם.
המפגש ילווה בסרטוני וידאו ובמספר שירים שיבוצעו בהופעה חיה.
שאנן סטריט

ירושלים של זהב

מהם יתרונותיה של ירושלים בגיבוש זהות יהודית ישראלית חדשה וברת קיימא. שיחה קצת שונה על העיר המורכבת בעולם . שאנן שנולד, גדל וחי בעיר ובמהלך השנים היה שותף בחיי הלילה שלה עם מספר (קרא עוד)
מהם יתרונותיה של ירושלים בגיבוש זהות יהודית ישראלית חדשה וברת קיימא. שיחה קצת שונה על העיר המורכבת בעולם .
שאנן שנולד, גדל וחי בעיר ובמהלך השנים היה שותף בחיי הלילה שלה עם מספר פאבים, ממשיך לייצג בגאווה את המגוון התרבותי והצבעוני של העיר, ושואף לחבר יחד את חלקיה השונים לכדי הרמוניה חברתית.
במפגש שאנן ישוחח על חייו כירושלמי, על למה לדעתו חשוב שכולנו נדבר ערבית,
על היותו מורה לבר מצוה ועוד ..
המפגש ילווה בסרטוני וידאו ובמספר שירים שיבוצעו בהופעה חיה.