ד״ר יעל דורון

זוגיות בעידן המודרני

העולם המודרני פתח בפני האנושות גישה למגוון אפשרויות ובחירות בלתי נדלות בשלל תחומים; מצב זה הוביל לשינוי משמעותי באורח החיים, בדגש על ההתנהלות בעולם הזוגי. העולם המודרני יצר מושג חדש, "עידן האינדיבידואל", (קרא עוד)

העולם המודרני פתח בפני האנושות גישה למגוון אפשרויות ובחירות בלתי נדלות בשלל תחומים; מצב זה הוביל לשינוי משמעותי באורח החיים, בדגש על ההתנהלות בעולם הזוגי.
העולם המודרני יצר מושג חדש, "עידן האינדיבידואל", אשר מתאפיין בחיפוש האושר האישי, ורדיפה אחר מודל האהבה הרומנטית, הטומן בחובו אתגרים בבניית זוגיות.

בהרצאה ד״ר יעל דורון תתאר כיצד אנחנו נכנסים לסחרור ה-Fear Of Better Options) FOBO) ביחסים, מדוע כל-כך קשה למצוא זוגיות בעידן המודרני, ומה יש לפסיכולוגיה להציע על מנת להתקדם בדרך ל"אהבה שפויה"?

ד״ר יעל דורון

תקשורת בין עובדים ומנהלים במאה ה-21

המונחים "רשת" ו"תקשורת" נולדו עשורים רבים לפני ימי המחשבים ועידן האנטרנט, ומשמשים כמושגים מרכזיים בהם הפסיכולוגיה מתארת את הקשר בין בני אדם בחברה ארגונית, ובין עובדים למנהלים בפרט. המאה ה-21 מזמינה אותנו (קרא עוד)
המונחים "רשת" ו"תקשורת" נולדו עשורים רבים לפני ימי המחשבים ועידן האנטרנט, ומשמשים כמושגים מרכזיים בהם הפסיכולוגיה מתארת את הקשר בין בני אדם בחברה ארגונית, ובין עובדים למנהלים בפרט.
המאה ה-21 מזמינה אותנו לחשיבה חדשה אודות הדרכים השונות בהם אנשים מחוברים, משפיעים ומקדמים אלה את אלה.
בהרצאה ד״ר יעל דורון תתאר איך בונים מערכת יחסים כמנהלים מול עובדים בארגון בעידן המודרני.
היא תדון בשאלה האם חוקי ההיררכיה המסורתית עדיין נשמרים במקומות עבודה? ואיך מנהלים משפיעים על העובדים בלי להפעיל סמכותנות?
ד״ר יעל דורון

יחסים בימי קורונה

תקופת הקורונה משפיעה בצורה עמוקה על הדרך בה אנו חווים ומתנהלים בתוך יחסים - בזוגיות, משפחה ובעולם העבודה. מה הקורונה עושה לנו? כיצד אנחנו מרגישים ופועלים על הספקטרום בין בדידות לחופש? בהרצאה (קרא עוד)

תקופת הקורונה משפיעה בצורה עמוקה על הדרך בה אנו חווים ומתנהלים בתוך יחסים – בזוגיות, משפחה ובעולם העבודה. מה הקורונה עושה לנו? כיצד אנחנו מרגישים ופועלים על הספקטרום בין בדידות לחופש?

בהרצאה ד״ר יעל דורון תספר מה הפסיכולוגיה מלמדת אותנו על התנהגות בתקופות משבר, וכיצד אנחנו עשויים להמציא את עצמנו מחדש ולהתפתח אפילו בתקופה מורכבת זו.

בשבחי הפוליאמוריה

מה הקשר בכלל בין המונוגמיה לבין הטבע האנושי? האם נשים שמרשות לעצמן לסרב למונוגמיה, כלומר, להזדיין מהצד, עושות מעשה פמיניסטי?  מה ההבדל בין חיי רווקות נטולי מחויבות וסטוצים לבין זוגיות פוליאמורית?  ואיך כל (קרא עוד)

מה הקשר בכלל בין המונוגמיה לבין הטבע האנושי? האם נשים שמרשות לעצמן לסרב למונוגמיה, כלומר, להזדיין מהצד, עושות מעשה פמיניסטי?  מה ההבדל בין חיי רווקות נטולי מחויבות וסטוצים לבין זוגיות פוליאמורית?  ואיך כל זה קשור לתרבות הקפיטליסטית?

מיניות והטרדות מיניות בארגון

כיצד על הארגון להתמודד עם מיניות, מגדריות והטרדות מיניות במקום העבודה – הרצאה מרתקת על תפישת האינטראקציה בין צוות העובד יחד, כיצד מתמודדים עם הישות הבין-אישית של העובד, מה הם גבולותיה, שיויון (קרא עוד)

כיצד על הארגון להתמודד עם מיניות, מגדריות והטרדות מיניות במקום העבודה – הרצאה מרתקת על תפישת האינטראקציה בין צוות העובד יחד, כיצד מתמודדים עם הישות הבין-אישית של העובד, מה הם גבולותיה, שיויון מגדרי וטיפול הארגון בהטרדות מיניות.

איך ולמה הפסקתי לצפות בפורנו

בעקבות ההרצאה ב TED שזכתה למעל 9 מיליון צפיות,  שיחה פתוחה על פורנו, שוויון, סקס פוזיטיב, להט"ב ו BDSM. כיצד הפך הפורנו למעצב תפישות תשוקה והמיניות, והשפעתו על תפישת נשים בחברה.

בעקבות ההרצאה ב TED שזכתה למעל 9 מיליון צפיות,  שיחה פתוחה על פורנו, שוויון, סקס פוזיטיב, להט"ב ו BDSM. כיצד הפך הפורנו למעצב תפישות תשוקה והמיניות, והשפעתו על תפישת נשים בחברה.